HISTORIA

Wszystko zaczęło się od tego, że inicjatorki powstania Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie wzięły udział w seminarium  dla zainteresowanych Programem Dobrej Edukacji, zorganizowanym w Warszawie przez Instytut Dobrej Edukacji w styczniu 2015 roku. Wtedy to zapadła decyzja o przygotowaniach do uruchomienia tej Akademii. W marcu tego samego roku na spotkaniu otwartym w Jarocinie, zapraszaliśmy już do współpracy potencjalnych uczniów, rodziców i nauczycieli Akademii. Został też znaleziony lokal i przygotowane wszelkie potrzebne dokumenty. We wrześniu Akademia ruszyła, najpierw jako szkoła podstawowa. W kolejnych latach poszerzyła się o gimnazjum, ostatecznie przekształcone w liceum.

Przez kolejne lata zwiększyła się liczba uczniów i szkół pracujących zgodnie ze stworzonym przez nas Program Dobrej Edukacji. Obecnie pracują zgodnie z nim dzieci i młodzież nie tylko w Gdańsku i Warszawie, od których to miast zaczynaliśmy, ale też właśnie w Jarocinie, Jabłonnie, Pruszczu Gdańskim, Koszalinie i Białymstoku.

Nauka w naszych Akademiach to bezpieczne środowisko, praca w małych grupach, spersonalizowane podejście do ucznia, indywidualna opieka mentora, możliwość dowolnego wyboru przedmiotów, które uczeń chce rozszerzać.

Stowarzyszenie Dobra Edukacja, założone w 2012 roku, a od 2013 roku prowadzące Akademie Dobrej Edukacji w Warszawie i Gdańsku, podjęło się w 2015 roku prowadzenia szkoły także w Jarocinie. Energia, entuzjazm i zaangażowanie jarocińskiej grupy inicjatywnej były od samego początku imponujące. Do dziś wskazujemy jarocińską placówkę jako modelowe miejsce rozwijania naszej koncepcji edukacyjnej.

Katarzyna Hall

prezes Stowarzyszenia Dobra Edukacja

dyrektor Instytutu Dobrej Edukacji

opiekującego się rozwojem Programu Dobrej Edukacji)